SPOSOBY NA SKUTECZNE POZBYCIE SIĘ CHWASTÓW

Jeśli mamy tylko pojedyncze chwasty możemy je wyrwać ręcznie. Jeśli jest ich więcej, staje się to męczące i uciążliwe. Tu z pomocą przychodzą środki chwastobójcze. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup takiego środka musimy rozpoznać rodzaj chwastu z jakim mamy do czynienia. Najważniejsze to odpowiedni wybór produktu, w przeciwnym razie chwasty mogą w przyszłości powrócić.

>>> Pełna gama produktów Roundup! <<<


CHEMICZNE ZWALCZANIE CHWASTóW

Z pomocą przychodzą środki chwastobójcze na bazie herbicydów. Możemy podzielić je na selektywne i nieselektywne. Tych pierwszych używamy, aby zniszczyć chwasty nie szkodząc innym roślinom uprawnym. Te drugie natomiast (często stworzone na bazie glifosatu) stosujemy w celu oczyszczenia gleby. Pamietajmy, aby przy wyborze środków dobrze zastanowić się nad efektem jaki chcemy osiągnąć.

 

Zobacz tematy pokrewne z : USUWANIE CHWASTÓW

Chwasty

Sposób na chwasty

ŚRODKI NA CHWASTY

HERBICYDY

Zwalczanie chwastów


Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Q

Dlaczego chwasty jeszcze nie wyginęły?

A Uzyskaj odpowiedź

Wszystko to wynika ze sposobu, w jaki Roundup działa na chwasty. Chwast może wyglądać zdrowo na zewnątrz, lecz zapewniamy, że roślina umiera od środka. Systemiczne działanie Roundup polega na tym, że preparat przedostaje się w dół rośliny, aż do korzeni. Zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni końcówki liści zaczynają obumierać i brązowieć. Jednakże w przypadku większych i odporniejszych chwastów oraz w zależności od pory roku, proces ten może potrwać do 4 tygodni.

Q

Kiedy dzieci lub zwierzęta domowe będą mogły wejść na obszar poddany działaniu preparatu?

A Uzyskaj odpowiedź
Kiedy Roundup zostanie wchłonięty przez liście, jego resztki wyschną. Po ich wyschnięciu dzieci i zwierzęta mogą znowu wrócić na dany obszar.

Q

Kiedy mogę ponownie zasiać/zasadzić rośliny na obszarze, na którym zastosowano Roundup?

A Uzyskaj odpowiedź
Roundup jest aktywny w roślinach, ale jest dezaktywowany w kontakcie z glebą. Z chwilą gdy Roundup dotrze do gleby zostaje rozłożony przez mikroorganizmy żyjące w glebie tak, że możesz ponownie wykorzystać ten teren do zasiewów/zasadzeń. Zalecamy pozostawienie chwastów poddanych działaniu preparatu na ok. 7 dni przed ich wykopaniem lub uprawą, aby umożliwić preparatowi Roundup przedostanie się do korzeni chwastów.


Gdzie Mogę Kupić Randap?

Srodek chwastobójczy Randap jest nie tylko bardzo prosty w uzyciu, ale tez jest bardzo prosty w zakupie

Nie Wiesz Który Produkt Wybrać?

Chwasty rosna we wszystkich ksztaltach i wielkosciach. Randap tez - jest to najlepsza marka w Wielkiej Brytanii w zakresie preparatów chwastobójczych

Randap To Profesjonalny Wybór

Randap byl pierwotnie opracowany dla przemyslu rolnego i stad zapewnia profesjonalne podejscie do produktów na trawniki i do ogrodów …


Odkrywca Odkrywca