NAJCZĘŚCIEJ WYSTEPUJĄCE CHWASTY W POLSKICH OGRODACH

W Polsce możemy spotkać wiele gatunków chwastów. Najczęściej występującymi są perz (zielona bylin, osiągająca wysokość nawet do półtora metra), podagrycznik, babka zwyczajna, której możemy pozbyć się wykopując jej rozłogi i najbardziej popularny mniszek lekarski. Dość często występującymi gatunkami są również : jaskier, podbiał pospolity, szczaw kędzierzawy, bluszczyk kurdybanek czy pokrzywa.

>>> Pełna gama produktów Roundup! <<<


POZYTYWNE ASPEKTY CHWASTÓW

Niektóre chwasty stanowią schronienie dla różnych zwierząt i owadów. Z innych tworzymy lekarstwa, kosmetyki, a niektóre możemy traktować jako rośliny ozdobne.

 

Zobacz tematy pokrewne z : POPULARNE CHWASTY W POLSCE

Zwalczanie chwastów

Chwasty NA TRAWNIKU

HERBICYDY

Chwasty

Glifosat


Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Q

Dlaczego chwasty jeszcze nie wyginęły?

A Uzyskaj odpowiedź

Wszystko to wynika ze sposobu, w jaki Roundup działa na chwasty. Chwast może wyglądać zdrowo na zewnątrz, lecz zapewniamy, że roślina umiera od środka. Systemiczne działanie Roundup polega na tym, że preparat przedostaje się w dół rośliny, aż do korzeni. Zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni końcówki liści zaczynają obumierać i brązowieć. Jednakże w przypadku większych i odporniejszych chwastów oraz w zależności od pory roku, proces ten może potrwać do 4 tygodni.

Q

Kiedy dzieci lub zwierzęta domowe będą mogły wejść na obszar poddany działaniu preparatu?

A Uzyskaj odpowiedź
Kiedy Roundup zostanie wchłonięty przez liście, jego resztki wyschną. Po ich wyschnięciu dzieci i zwierzęta mogą znowu wrócić na dany obszar.

Q

Kiedy mogę ponownie zasiać/zasadzić rośliny na obszarze, na którym zastosowano Roundup?

A Uzyskaj odpowiedź
Roundup jest aktywny w roślinach, ale jest dezaktywowany w kontakcie z glebą. Z chwilą gdy Roundup dotrze do gleby zostaje rozłożony przez mikroorganizmy żyjące w glebie tak, że możesz ponownie wykorzystać ten teren do zasiewów/zasadzeń. Zalecamy pozostawienie chwastów poddanych działaniu preparatu na ok. 7 dni przed ich wykopaniem lub uprawą, aby umożliwić preparatowi Roundup przedostanie się do korzeni chwastów.


Gdzie Mogę Kupić Randap?

Srodek chwastobójczy Randap jest nie tylko bardzo prosty w uzyciu, ale tez jest bardzo prosty w zakupie

Nie Wiesz Który Produkt Wybrać?

Chwasty rosna we wszystkich ksztaltach i wielkosciach. Randap tez - jest to najlepsza marka w Wielkiej Brytanii w zakresie preparatów chwastobójczych

Randap To Profesjonalny Wybór

Randap byl pierwotnie opracowany dla przemyslu rolnego i stad zapewnia profesjonalne podejscie do produktów na trawniki i do ogrodów …


Odkrywca Odkrywca