Tradycyjne metody w walce z chwastami

Użycie tradycyjnych metod usuwania chwastów z ogrodu czy warzywnika, takich jak pielenie, może być dobrą alternatywą dla bardziej radykalnych metod wymagających użycia herbicydów. Pielenie jest jednakże czynnoćią manualną, która może wydać się żmudna i czasochłonna. Dlatego też ta metoda usuwania chwastów polecana jest na ogół w przypadku niewielkich przestrzeni.

W przypadku ogródków o ograniczonej powierzchni, niewielkich warzywników, a nawet donic, pielenie jest najlepszą techniką eliminacji chwastów. Wzruszanie ziemi oczyszcza ją i przynosi zdrowie roślinom. Niestety, ta naturalna metoda nie znajduje zastosowania w przypadku większych terenów. Wyczerpujące i czasochłonne pielenie okazuje się w tym przypadku znacznie mniej skuteczne niż zastosowanie specjalistycznych preparatów.


>>> Pełna gama produktów Roundup! <<<

Pielenie czy motykowanie?

 

Terminy te bardzo często traktowane są mylnie jako synonimy, mimo że w rzeczywistości oznaczają dwie odrębne czynności. Pielnie polega na usuwaniu chwastów przy użyciu grabi lub motyki. W przypadku bardzo małych powierzchni i niewielkich chwastów, można je usuwać ręcznie, wyrywając z korzeniami z ziemi. Motykowanie polega na spulchnianiu ziemi i w przeciwieństwie do pielenia nie ma na celu usuwania chwastów, a użyźnienie i poprawienie jej jakości.

W przypadku motykowania, działamy bezpośrednio na głębsze partie ziemi, podczas gdy plewienie dotyczy samej jej powierzchni. Z tego powodu pielenie polecane jest w przypadku chwastów płytko zakorzenionych. Rośliny zakorzenione głęboko są bardziej odporne, więc w ich przypadku skuteczniejsze będą chemiczne preparaty chwastobójcze. Najlepszym rozwiąniem są w tym przypadku substancje przenikające do samych korzeni, działające nie tylko na sam chwast, ale także na glebę w najbliższym jego otoczeniu.

 

Zobacz tematy pokrewne z : Pielenie

Poradnik ogrodnika amatora

Sposób na chwasty

Zwalczanie chwastów

Środek na chwasty

Glifosat


Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Q

Dlaczego chwasty jeszcze nie wyginęły?

A Uzyskaj odpowiedź

Wszystko to wynika ze sposobu, w jaki Roundup działa na chwasty. Chwast może wyglądać zdrowo na zewnątrz, lecz zapewniamy, że roślina umiera od środka. Systemiczne działanie Roundup polega na tym, że preparat przedostaje się w dół rośliny, aż do korzeni. Zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni końcówki liści zaczynają obumierać i brązowieć. Jednakże w przypadku większych i odporniejszych chwastów oraz w zależności od pory roku, proces ten może potrwać do 4 tygodni.

Q

Kiedy dzieci lub zwierzęta domowe będą mogły wejść na obszar poddany działaniu preparatu?

A Uzyskaj odpowiedź
Kiedy Roundup zostanie wchłonięty przez liście, jego resztki wyschną. Po ich wyschnięciu dzieci i zwierzęta mogą znowu wrócić na dany obszar.

Q

Kiedy mogę ponownie zasiać/zasadzić rośliny na obszarze, na którym zastosowano Roundup?

A Uzyskaj odpowiedź
Roundup jest aktywny w roślinach, ale jest dezaktywowany w kontakcie z glebą. Z chwilą gdy Roundup dotrze do gleby zostaje rozłożony przez mikroorganizmy żyjące w glebie tak, że możesz ponownie wykorzystać ten teren do zasiewów/zasadzeń. Zalecamy pozostawienie chwastów poddanych działaniu preparatu na ok. 7 dni przed ich wykopaniem lub uprawą, aby umożliwić preparatowi Roundup przedostanie się do korzeni chwastów.


Gdzie Mogę Kupić Randap?

Srodek chwastobójczy Randap jest nie tylko bardzo prosty w uzyciu, ale tez jest bardzo prosty w zakupie

Nie Wiesz Który Produkt Wybrać?

Chwasty rosna we wszystkich ksztaltach i wielkosciach. Randap tez - jest to najlepsza marka w Wielkiej Brytanii w zakresie preparatów chwastobójczych

Randap To Profesjonalny Wybór

Randap byl pierwotnie opracowany dla przemyslu rolnego i stad zapewnia profesjonalne podejscie do produktów na trawniki i do ogrodów …


Odkrywca Odkrywca