PIELĘGNACJA OGRODU

Poznaj swój ogród i odpowiednio zadbaj o niego

Tajemnicą pięknego i zdrowego ogrodu jest przede wszystkim dobra jego znajomość. Kluczem do sukcesu jest gruntowna wiedza na temat uprawianego terenu. Jeśli zatem marzymy o zachwycającym ogrodzie, którego utrzymanie nie będzie nam spędzać snu z powiek, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą przy pielęgnacji. Przed podjęciem prac, istotnie jest, aby zwrócić uwagę na: wystepujące nasłonecznienie, rodzajowi i strukturze podłoża, roślinom, które zamierzamy hodować oraz... najczęściej występującym na tym terenie chwastom.

Zakładając ogród trzeba przede wszystkim pamiętać, że jego pielęgnacja nie jest pracą sezonową i wymaga stałej uwagi z naszej strony. W zależności od pory roku czy miesiąca powinniśmy przewidzieć czekające nas prace ogrodowe, takie jak na przykład plewienie czy stosowanie oprysków.
 

>>> Pełna gama produktów Roundup! <<<

 

Ogród piękny przez cały rok

Najważniejsze, to nigdy nie zapominać o pielęgnacji ogrodu. Jego utrzymanie wymaga nieustannej pracy i stałej uwagi. Niezależnie od pory roku należy mieć się na baczności, błyskawicznie eliminować chwasty, regularnie odżywiać i nawadniać rośliny, a w razie potrzeby stosować nawozy.

Mniej sprzyjająca tego rodzaju zabiegom jest natomiast zima. W czasie sezonu niskich temperatur aktywność witalna roślin, a więc również chwastów, jest spowolniona. Stosowanie środków na chwasty, choć nadal skuteczne, przynosi nieco inne efekty , a eliminacja niepożądanych roślin jest bardziej czasochłonna.

 

Zobacz tematy pokrewne z : Pielęgnacja ogrodu

Poradnik ogrodnika amatora

Sposób na chwasty

Srodek na chwasty

Utrzymanie ogrodu

Glifosat

Zwalczanie chwastów


Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Q

Dlaczego chwasty jeszcze nie wyginęły?

A Uzyskaj odpowiedź

Wszystko to wynika ze sposobu, w jaki Roundup działa na chwasty. Chwast może wyglądać zdrowo na zewnątrz, lecz zapewniamy, że roślina umiera od środka. Systemiczne działanie Roundup polega na tym, że preparat przedostaje się w dół rośliny, aż do korzeni. Zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni końcówki liści zaczynają obumierać i brązowieć. Jednakże w przypadku większych i odporniejszych chwastów oraz w zależności od pory roku, proces ten może potrwać do 4 tygodni.

Q

Kiedy dzieci lub zwierzęta domowe będą mogły wejść na obszar poddany działaniu preparatu?

A Uzyskaj odpowiedź
Kiedy Roundup zostanie wchłonięty przez liście, jego resztki wyschną. Po ich wyschnięciu dzieci i zwierzęta mogą znowu wrócić na dany obszar.

Q

Kiedy mogę ponownie zasiać/zasadzić rośliny na obszarze, na którym zastosowano Roundup?

A Uzyskaj odpowiedź
Roundup jest aktywny w roślinach, ale jest dezaktywowany w kontakcie z glebą. Z chwilą gdy Roundup dotrze do gleby zostaje rozłożony przez mikroorganizmy żyjące w glebie tak, że możesz ponownie wykorzystać ten teren do zasiewów/zasadzeń. Zalecamy pozostawienie chwastów poddanych działaniu preparatu na ok. 7 dni przed ich wykopaniem lub uprawą, aby umożliwić preparatowi Roundup przedostanie się do korzeni chwastów.


Gdzie Mogę Kupić Randap?

Srodek chwastobójczy Randap jest nie tylko bardzo prosty w uzyciu, ale tez jest bardzo prosty w zakupie

Nie Wiesz Który Produkt Wybrać?

Chwasty rosna we wszystkich ksztaltach i wielkosciach. Randap tez - jest to najlepsza marka w Wielkiej Brytanii w zakresie preparatów chwastobójczych

Randap To Profesjonalny Wybór

Randap byl pierwotnie opracowany dla przemyslu rolnego i stad zapewnia profesjonalne podejscie do produktów na trawniki i do ogrodów …


Odkrywca Odkrywca