SKUTECZNE ZASTOSOWANIE HERBICYDóW

Herbicyd jest środkiem chemicznym służącym do usuwania chwastów. Używając dobrej jakości herbicydów, jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się chwastów z naszego ogrodu. Herbicydy można podzielić na zwalczające rośliny jednoliściennie i zwalczające rośliny dwuliściennie. Dlatego przed ich zastosowaniem należy dokładnie określić z jakimi chwastami mamy do czynienia. Znaczenie ma także miejsce gdzie chcemy zastosować herbicydy. Niektóre będą skuteczniejsze na małym tarasie, a inne w dużym ogrodzie.

 

>>> Pełna gama produktów Roundup! <<<


ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ  PODCZAS STOSOWANIA HERBICYDÓW

Herbicydy są środkami chemicznymi, dlatego podczas ich stosowania należy zachować ostrożność. Szczegółowe informacje na temat stosowania herbicydów, znajdują się na etykiecie dołączonej do opakowania. Ważne jest, aby pamiętać, o włożeniu odpowiedniego obuwia (kalosze lub obuwie ogrodnicze), ubrania chroniącego ciało i przede wszystkim rękawic, dlatego że najczęściej stosujemy herbicydy za pomocą rozpylacza.

 

Zobacz tematy pokrewne z : HERBICYDY

Chwasty na trawniku

Chwasty

Glifosat

ŚRODKI NA CHWASTY

Zwalczanie chwastów

 


Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Q

Dlaczego chwasty jeszcze nie wyginęły?

A Uzyskaj odpowiedź

Wszystko to wynika ze sposobu, w jaki Roundup działa na chwasty. Chwast może wyglądać zdrowo na zewnątrz, lecz zapewniamy, że roślina umiera od środka. Systemiczne działanie Roundup polega na tym, że preparat przedostaje się w dół rośliny, aż do korzeni. Zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni końcówki liści zaczynają obumierać i brązowieć. Jednakże w przypadku większych i odporniejszych chwastów oraz w zależności od pory roku, proces ten może potrwać do 4 tygodni.

Q

Kiedy dzieci lub zwierzęta domowe będą mogły wejść na obszar poddany działaniu preparatu?

A Uzyskaj odpowiedź
Kiedy Roundup zostanie wchłonięty przez liście, jego resztki wyschną. Po ich wyschnięciu dzieci i zwierzęta mogą znowu wrócić na dany obszar.

Q

Kiedy mogę ponownie zasiać/zasadzić rośliny na obszarze, na którym zastosowano Roundup?

A Uzyskaj odpowiedź
Roundup jest aktywny w roślinach, ale jest dezaktywowany w kontakcie z glebą. Z chwilą gdy Roundup dotrze do gleby zostaje rozłożony przez mikroorganizmy żyjące w glebie tak, że możesz ponownie wykorzystać ten teren do zasiewów/zasadzeń. Zalecamy pozostawienie chwastów poddanych działaniu preparatu na ok. 7 dni przed ich wykopaniem lub uprawą, aby umożliwić preparatowi Roundup przedostanie się do korzeni chwastów.


Gdzie Mogę Kupić Randap?

Srodek chwastobójczy Randap jest nie tylko bardzo prosty w uzyciu, ale tez jest bardzo prosty w zakupie

Nie Wiesz Który Produkt Wybrać?

Chwasty rosna we wszystkich ksztaltach i wielkosciach. Randap tez - jest to najlepsza marka w Wielkiej Brytanii w zakresie preparatów chwastobójczych

Randap To Profesjonalny Wybór

Randap byl pierwotnie opracowany dla przemyslu rolnego i stad zapewnia profesjonalne podejscie do produktów na trawniki i do ogrodów …


Odkrywca Odkrywca