CHWASTY NA TRAWNIKU

Walka z chwastami na trawniku

Niestety nie me wielu sposobówna pozbycie się chwastów z trawnika. Już w momencie kiełkowania chwastów jest czas, aby dobrać odpowiednią metodę ich zwalczenia. Jeśli korzenie chwastu są  jużzbyt długie, aby wyrwać je ręcznie należy zastosować chemiczny środek chwastobćjczy przeznaczony do stosowania na trawnikach. Produkt ten niszczy wyłącznie chwasty, nie wywołując żadnych szkód na posadzonej trawie.

Isntnieje kilka gatunków chwastów które są w Polsce bardzo popolarne, a zarazem trudne do wyeliminowania. Mowa między innnymi o bluszczu, który rośnie w niesamowity tempie i pojawia się nawet na ścianach czy dachach.


>>> Pełna gama produktów Roundup! <<<

 

To dlatego zastosowanie odpowiednich metod zaradczych na chwasty jest takie ważne. Dobre poznanie chwastów pozwali na skuteczne ich zwalczenie już na samym początku oraz ochronę innych roślin w ogrodzie. Naucz się rozpoznawać chwasty, aby odpowiednio z nimi walczyć.

 

Zobacz tematy pokrewne z : Chwasty w trawie

Ogrodnictwo porady

Sposób na chwasty

Zwalczanie chwastów

Utrzymanie ogrodu

Glifosat


Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Q

Dlaczego chwasty jeszcze nie wyginęły?

A Uzyskaj odpowiedź

Wszystko to wynika ze sposobu, w jaki Roundup działa na chwasty. Chwast może wyglądać zdrowo na zewnątrz, lecz zapewniamy, że roślina umiera od środka. Systemiczne działanie Roundup polega na tym, że preparat przedostaje się w dół rośliny, aż do korzeni. Zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni końcówki liści zaczynają obumierać i brązowieć. Jednakże w przypadku większych i odporniejszych chwastów oraz w zależności od pory roku, proces ten może potrwać do 4 tygodni.

Q

Kiedy dzieci lub zwierzęta domowe będą mogły wejść na obszar poddany działaniu preparatu?

A Uzyskaj odpowiedź
Kiedy Roundup zostanie wchłonięty przez liście, jego resztki wyschną. Po ich wyschnięciu dzieci i zwierzęta mogą znowu wrócić na dany obszar.

Q

Kiedy mogę ponownie zasiać/zasadzić rośliny na obszarze, na którym zastosowano Roundup?

A Uzyskaj odpowiedź
Roundup jest aktywny w roślinach, ale jest dezaktywowany w kontakcie z glebą. Z chwilą gdy Roundup dotrze do gleby zostaje rozłożony przez mikroorganizmy żyjące w glebie tak, że możesz ponownie wykorzystać ten teren do zasiewów/zasadzeń. Zalecamy pozostawienie chwastów poddanych działaniu preparatu na ok. 7 dni przed ich wykopaniem lub uprawą, aby umożliwić preparatowi Roundup przedostanie się do korzeni chwastów.


Gdzie Mogę Kupić Randap?

Srodek chwastobójczy Randap jest nie tylko bardzo prosty w uzyciu, ale tez jest bardzo prosty w zakupie

Nie Wiesz Który Produkt Wybrać?

Chwasty rosna we wszystkich ksztaltach i wielkosciach. Randap tez - jest to najlepsza marka w Wielkiej Brytanii w zakresie preparatów chwastobójczych

Randap To Profesjonalny Wybór

Randap byl pierwotnie opracowany dla przemyslu rolnego i stad zapewnia profesjonalne podejscie do produktów na trawniki i do ogrodów …


Odkrywca Odkrywca