CHWASTY W OGRODZIE

FAKTYCZNE ZAGROŻENIE OGRODU?

Chwasty uważane są często za największe zło naszych ogrodów i pól uprawnych. Opanowują nasze zadbane trawniki, szkodzą urodzie kwietników, wysysają składniki odżywcze z gleby naszych warzywników. Znienawidzone przez ogrodników sieją popłoch wśród rolników. Wyrastają niespodziewanie i rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie. Zaskakący jest więc fakt, że nie wszystkie chwasty są szkodliwe.
 
Niektóre gatunki ogrodowych szkodników korzystne oddziałowują na glebę, ogrodowe zwierzęta, a także na człowieka. Istnieją bowiem takie, które posiadają właściwości lecznicze i wykorzystywane są do produkcji rozmaitych medykamentów. Jednakże, poza kilkoma wyjątkami, większość z tych ogrodowych szkodników zasługuje na porządną dawkę najlepszej jakości preparatu na chwasty.
 
 
>>> Odryj wszystkie srodki chwastobójcze z gamy Roundup! <<<
 
 

SZKODLIWE DZIAŁANIE CHWASTÓW.

Główną ofiarą szkodliwego działania chwastów padają gleba i zawarte w niej składniki odżywcze. Rośliny, które wyrastają wbrew naszej woli, w naturalny sposób przystosowane są do danego środowiska, w pełni korzystając z jego bogactwa. Dzięki zdolności adaptacji bardzo intensywnie eksploatują glebę, pobierając jak największą ilość składników odżywczych, pozbawiając ich rosnące obok rośliny uprawne. Dostępne środki chwastobójcze mają na celu ochronę upraw przed zagrożeniem.
 
Szkodliwe działanie chwastów nie ogranicza się jedynie do « podkradania » składników odżywczych. Ich obecność może być dużym niebezpiecze?stwem dla roślin uprawnych oraz źródłem ich chorób. Dlatego bardzo ważna jest szybka reakcja, przy użyciu najlepszej jakości produktów, nie tylko eliminujących chwasty do samych korzeni i oddziałowujących w miejscu ich wyrastania, ale także wokół, zapobiegając przenoszenia chorób między gatunkami.

 

Zobacz tematy pokrewne z : Chwasty w ogrodzie

 
Sposób na chwasty
 
Chwasty w trawie
 
Zwalczanie chwastów
 
Plewić (pielic)
Odkrywca Odkrywca