CHWASTY W OGRODZIE

Faktyczne zagrożenie ogrodu?

Chwasty uważane są często za największe zło naszych ogrodów i pól uprawnych. Opanowują nasze zadbane trawniki, szkodzą urodzie kwietników, wysysają składniki odżywcze z gleby naszych warzywników. Znienawidzone przez ogrodników sieją popłoch wśród rolników. Wyrastają niespodziewanie i rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie. Zaskakący jest więc fakt, że nie wszystkie chwasty są szkodliwe.

Niektóre gatunki ogrodowych szkodników korzystne oddziałowują na glebę, ogrodowe zwierzęta, a także na człowieka. Istnieją bowiem takie, które posiadają właściwości lecznicze i wykorzystywane są do produkcji rozmaitych medykamentów. Jednakże, poza kilkoma wyjątkami, większość z tych ogrodowych szkodników zasługuje na porządną dawkę najlepszej jakości preparatu na chwasty.
 

>>> Odryj wszystkie srodki chwastobójcze z gamy Roundup! <<<

Szkodliwe działanie chwastów.

Główną ofiarą szkodliwego działania chwastów padają gleba i zawarte w niej składniki odżywcze. Rośliny, które wyrastają wbrew naszej woli, w naturalny sposób przystosowane są do danego środowiska, w pełni korzystając z jego bogactwa. Dzięki zdolności adaptacji bardzo intensywnie eksploatują glebę, pobierając jak największą ilość składników odżywczych, pozbawiając ich rosnące obok rośliny uprawne. Dostępne środki chwastobójcze mają na celu ochronę upraw przed zagrożeniem.

Szkodliwe działanie chwastów nie ogranicza się jedynie do « podkradania » składników odżywczych. Ich obecność może być dużym niebezpiecze?stwem dla roślin uprawnych oraz źródłem ich chorób. Dlatego bardzo ważna jest szybka reakcja, przy użyciu najlepszej jakości produktów, nie tylko eliminujących chwasty do samych korzeni i oddziałowujących w miejscu ich wyrastania, ale także wokół, zapobiegając przenoszenia chorób między gatunkami.

 

Zobacz tematy pokrewne z : Chwasty w ogrodzie

Sposób na chwasty

Chwasty w trawie

Zwalczanie chwastów

Plewić (pielic)

Glifosat


Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Q

Dlaczego chwasty jeszcze nie wyginęły?

A Uzyskaj odpowiedź

Wszystko to wynika ze sposobu, w jaki Roundup działa na chwasty. Chwast może wyglądać zdrowo na zewnątrz, lecz zapewniamy, że roślina umiera od środka. Systemiczne działanie Roundup polega na tym, że preparat przedostaje się w dół rośliny, aż do korzeni. Zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni końcówki liści zaczynają obumierać i brązowieć. Jednakże w przypadku większych i odporniejszych chwastów oraz w zależności od pory roku, proces ten może potrwać do 4 tygodni.

Q

Kiedy dzieci lub zwierzęta domowe będą mogły wejść na obszar poddany działaniu preparatu?

A Uzyskaj odpowiedź
Kiedy Roundup zostanie wchłonięty przez liście, jego resztki wyschną. Po ich wyschnięciu dzieci i zwierzęta mogą znowu wrócić na dany obszar.

Q

Kiedy mogę ponownie zasiać/zasadzić rośliny na obszarze, na którym zastosowano Roundup?

A Uzyskaj odpowiedź
Roundup jest aktywny w roślinach, ale jest dezaktywowany w kontakcie z glebą. Z chwilą gdy Roundup dotrze do gleby zostaje rozłożony przez mikroorganizmy żyjące w glebie tak, że możesz ponownie wykorzystać ten teren do zasiewów/zasadzeń. Zalecamy pozostawienie chwastów poddanych działaniu preparatu na ok. 7 dni przed ich wykopaniem lub uprawą, aby umożliwić preparatowi Roundup przedostanie się do korzeni chwastów.


Gdzie Mogę Kupić Randap?

Srodek chwastobójczy Randap jest nie tylko bardzo prosty w uzyciu, ale tez jest bardzo prosty w zakupie

Nie Wiesz Który Produkt Wybrać?

Chwasty rosna we wszystkich ksztaltach i wielkosciach. Randap tez - jest to najlepsza marka w Wielkiej Brytanii w zakresie preparatów chwastobójczych

Randap To Profesjonalny Wybór

Randap byl pierwotnie opracowany dla przemyslu rolnego i stad zapewnia profesjonalne podejscie do produktów na trawniki i do ogrodów …


Odkrywca Odkrywca