Co to jest Roundup w żelu?

Roundup w żelu to po prostu rewolucyjny środek do zwalczania chwastów. Wiele osób nie stosuje środków chwastobójczych w sprayu ani do rozprowadzania za pomocą konewki, ponieważ ryzyko uszkodzenia rośliny, którą chcemy zachować, jest zbyt wielkie. Dlatego częstym sposobem na pozbycie się głęboko ukorzenionych chwastów jest wyrywanie ich ręcznie lub wykopywanie. Dotyczy to przede wszystkim rabat i bordiur, grządek warzywnych oraz miejsc, w których występują chwasty pnące, takich jak powoje pomiędzy klombami kwiatowymi i krzewami.

Problem, jaki wiąże się z wykopywaniem chwastów lub pieleniem ręcznym, polega na tym, że pozostawienie choćby części systemu korzeniowego prawdopodobnie sprawi, że chwast odrośnie, a wówczas całą pracę trzeba będzie powtórzyć. Jeżeli coś przeszkodzi nam podczas pielenia, chwast może rozsiać nasiona wokół rabaty czy grządki warzywnej, co doprowadzi do kiełkowania dziesiątek nowych chwastów, które zduszą pielęgnowane przez nas rośliny, pozbawiając je substancji odżywczych, światła i wody.

Roundup w żelu to doskonały sposób na rozwiązanie tego problemu, ze względu na wyjątkową formułę i konstrukcję łatwego w użyciu aplikatora. Jedną ręką można bez trudu skierować aplikator na chwast, nie ryzykując zniszczenia okolicznych roślin, a dzięki żelowej formule środek przywiera do liścia i na nim pozostaje; substancja nie spływa ani nie skapuje do gleby czy na starannie pielęgnowane rośliny i warzywa. Przy zachowaniu szczególnej ostrożności można nawet zwalczać chwasty na trawnikach!

Roundup w żelu zwalcza chwasty od środka, przechodząc wprost do korzeni, a tym samym nie pozwala im odrosnąć. A ponieważ Roundup działa tylko wewnątrz rośliny, gleba nadaje się do dowolnego użytku, także do ponownego obsadzenia – czy to nie wspaniałe?

 

 

Odkrywca Odkrywca