Jakie rośliny warto sadzić latem ?

Jakie rośliny warto sadzić latem ?

Najlepszą ozdobą każdego ogródu są piękne i kolorowe kwiaty oraz rośliny ozdobne. Lato w ogrodzie to przede wszystkim czas relaksu, warto jednak poświęcić trochę czasu na zasadzenie nowych roślin aby móc cieszyć się jeszcze piękniejszym ogrodem. Oto kilka podpowiedzi co warto posadzić w okresie letnim.

 

1)   Co i kiedy siać

Czerwiec jest dobrym miesiącem na rozmnażanie roślin. W tym okresie można rozmnażać wiele krzewów oraz bylin. W czerwcu warto wysiać kwiaty dwuletnie takie jak : bratki, stokrotki i malwy.

Jeżeli nie udało nam się zasadzić stokrotek, bratków , malw, niezapominajek czy goździków brodatych w czerwcu, to lipiec jest ostatnim momentem na ich posianie.

W lipcu warto także posadzić kwiaty jednoroczne takie jak : portulaki, klarkie, nagietki, ślazówki, nemezje i maciejki. Oprócz kwiatów możemy także wysiać rośliny uprawne takie jak : koper, rzeżucha, rukola, szczaw i szczypiorek.

W ostatnim miesiącu lata jest dobra pora na posadzenie roślin cebulowych czyli tulipanów, przebiśniegów, krokusów i narcyzów. Można też pokusić się o posadzenie lili i irysów. Sierpień jest też dobrą porą na posadzenie drzew i krzewów iglastych.Odkrywca Odkrywca