Jak zwalczyć chwasty w ogrodzie?

Jak zwalczyć chwasty w ogrodzie?

Dbanie o ogród wymaga dużo cierpliwość, wytrwałości oraz systematyczności. Jednym z największych wyzwań w prowadzeniu ogrodu jest usuwanie chwastów. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby walki z nimi.

 

1)   Co to są chwasty ?

Chwasty to nic innego jak rośliny zielne które negatywnie wpływają na uprawę roślin użytkowych. Prowadzą do zahamowania wzrostu a czasami całkowitego obumarcia roślin uprawnych w wyniku pobierania z gleby wody oraz składników odżywczych.

 

2)   Najczęściej występujące chwasty

Do najczęściej występujących chwastów w Polsce zaliczamy : mniszka lekarskiego, oset przący, pokrzywę, gwiazdnicę pospolitą, starca, grubą kurę, rzeżuchę włochatą, szczaw szerokolistny, perz właściwy, dziki bez, trawę łąkową jednoroczną. Pomimo wielu gatunków chwastów istnieją skuteczne sposoby na ich eliminację.

 

3)   Jak skutecznie zwalczać chwasty ?

Walczyć z chwastami możemy na dwa sposoby, mechanicznie i chemicznie. Sposób walki powinniśmy dobierać indywidualnie w zależności od ilości i gatunku chwastów w ogrodzie.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z chwastami są środki chwastobójcze. Są one szczególnie efektywne w fazie aktywnego wzrostu chwastów czyli między marcem a wrześniem. Niewątpliwą zaletą używania środków chwastobójczych takich jak Roundup jest ich skuteczność polegająca na niszczeniu chwastu wraz z korzeniem. Przy walce z chwastami bez obaw można sięgnąć po herbicydy takie jak Roundup gdyż jest on jednym z najbezpieczniejszych produktów dostępnych na rynku. Dezaktywuje się po kontakcie z glebą i jest rozkładany przez mikroorganizmy. Już po ok 7 dniach można sadzić nowe rośliny. Przy stosowaniu środków chwastobójczych zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta i zachować ostrożność.Odkrywca Odkrywca