Jak pozbyć się mniszka lekarskiego ?

Jak pozbyć się mniszka lekarskiego ?

Jak najłatwiej usunąć szkodliwy mniszek lekarski ?

Mniszek lekarski (potocznie zwany mleczem)jest jednym z najbardziej znanych, okrytych niesławą chwastów. Przy sprzyjających warunkach, np łatwym dostępie do światła, mniszek lekarski może się szybko rozprzestrzenić. Wiosną roślina wypuszcza coraz to nowe pędy. Korzenie natomiast często bardzo głęboko rozrastają się w glebie. Nasiona mlecza z łatwością podróżują za pomocą wiatru i osiadają na kolejne trawniki. Korzeń mlecza pozostaje uśpiony w sezonie zimowym i czeka w glebie do wiosny aby rozpocząć kolejny cykl rozrastania. Zatem aby skutecznie pozbyć się mniszka lekarskiego, musimy wyeliminować jego korzeń.

Mniszek lekarski może się pojawiać od czasu do czasu nawet w najbardziej zadbanych trawnikach. Aby cieszyć się ładnym trawnikiem musimy za wszelką cenę usunąć szkodliwą roślinę. Ten wieloletni chwast z łatwością kolonizuje nasze trawniki i alejki. Aby nie wszczynać niekończącej się walki z mleczem, musimy pamiętać o przyjęciu pewnego marginesu tolerancji. Jeśli mniszek lekarski zajął od 10 do 15% ogrodu, miejscowe pielenie powinno wystarczyć aby skutecznie kontrolować rozprzestrzenianie się chwastu. Jeśli jednak roślina zajęła ponad 40% trawnika, należy wtedy użyć preparatu chwastobójczego. W naszej ofercie znajdziesz preparat, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom (rodzaj chwastu, rozmiar i rodzaj terenu). Każdy ogrodnik może używać naszych preparatów bezpiecznie, nie obawiając się o sąsiadujące z chwastami rośliny.

Jak zabrać się do usuwania mniszka lekarskiego?

Każda pora roku jest dobra aby zabrać się za usuwanie mniszka lekarskiego. Należy oczywiście wybrać preparat, który będzie dostosowany nie tylko do chwastu, z którym mamy do czynienia, ale także do rodzaju terenu, który został zajęty przez niechciany pęd. Jeśli zatem chcemy pozbyć się mniszka z naszego trawnika, możemy zastosować Roundup żel. Jeśli natomiast mlecz skolonizował alejkę betonową, asfaltową lub żwirową, wtedy możemy użyć produktu dostosowanego do tego typu nawierzchni. W takim wypadku będziemy przeprowadzać miejscowe spryskiwanie bezpośrednio na chwast. Możemy wybrać preparat do spryskiwania gotowy do użycia lub preparat w koncentracie.

Mniszek lekarski (potocznie zwany mleczem)jest jednym z najbardziej znanych, okrytych niesławą chwastów. Mniszka bardzo ciężko się pozbyć, ponieważ roślina bardzo głęboko zakorzenia się w glebie. Korzeń mlecza pozostaje uśpiony w sezonie zimowym i czeka w glebie do wiosny aby rozpocząć kolejny cykl rozrastania. Zatem aby skutecznie pozbyć się mniszka lekarskiego, musimy wyeliminować właśnie jego korzeń. Jeśli jednak roślina zajęła ponad 40% trawnika, należy wtedy użyć preparatu chwastobójczego. Świetnym wyborem będzie w tym wypadku łatwy w aplikacji Roundup żel. Jeśli natomiast mlecz skolonizował alejkę betonową, asfaltową lub żwirową, wtedy możemy przeprowadzić spryskiwanie roślin preparatem gotowym do użycia lub w formie koncentratu.Weedkiller Videos

Odkrywca Odkrywca