Jak mieć piękny ogród ?

Jak mieć piękny ogród ?

Dbanie o ogród wymaga organizacji i dużej systematyczności, bez tego ciężko cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem. Oto kilka podstawowych porad jak o niego zadbać.

 

1)   Regularne odchwaszczanie

Jeżeli chcemy mieć ładny i zadbany ogród to ważnym elementem w jego osiągnięciu jest usunięcie chwastów. Jest to szczególnie istotne przed posadzeniem i zasianiem nowych roślin czyli w okresie jesiennym i wiosennym. Żeby definitywnie pozbyć się chwastów z ogrodu powinniśmy sięgnąć po środek chwastobójczy taki jak Roundup, który skutecznie zniszczy chwasty.

 

2)   Regularna pielęgnacja roślin

Dbanie o ogród wymaga regularnej pracy, jednak paradoksalnie im częściej będziemy wykonywać prace ogrodowe takie jak : pielenie, przesadzanie, usuwanie uschniętych liści i gałęzi , wyrywanie chwastów, przycinanie drzew i krzewów tym mniej czasu poświęcimy na pracę w ogrodzie.

Jeżeli pomimo chęci nie mamy dużo czasu na utrzymanie ogrodu to warto posadzić rośliny mało wymagające na przykład irgę poziomą czy perukowiec podolski. Warto zasadzić iglaki które wyglądają w przydomowym ogrodzie bardzo efektownie a nie wymagają dużo uwagi.

 

3)   Pielęgnacja trawnika

Nie ma pięknego ogrodu bez pięknego trawnika. Wymaga on również regularnych zabiegów pielęgncyjnych takich jak, odchwaszczanie, koszenie, podlewanie, grabienie. Jeżeli nie chcemy poświęcać zbyt dużo czasu i uwagi na  pielęgnację trawnika, powinniśmy ograniczyć jego powierzchnię do minimum.Odkrywca Odkrywca